Menu

Strona główna

Newsy Kalendarz

Galeria

Pracownicy

Harmonogram sekcji

Kalendarz imprez

Co piszą o nas w prasie?

Historia

Kontakt

Basen
OWŚ
Pole namiotowe
Galeria
Pole golfowe
Historia Minigolfa
Zasady gry w Minigolfa
Sprzęt do gry
Kto może grać ?
Regulamin
Galeria
Przydatne łącza

www.bolkow.pl

www.tmb-bolkow.pl

www.gimnazjum-bolkow.pl

www.zamek-bolkow.info.pl

bibliotekabolkow.blogspot.com/

www.pzeriibolkow.hpu.pl

www.echobolkow.ubf.pl

www.bolkowianiebolkow.ubf.pl

www.parafiabolkow.ubf.pl

www.aptekabolkow.npx.pl/news.php

www.funnyx.republika.pl

Zespół muzyczny FunnyX


www.zespolmetamorfoza.ssl2.pl


Nysa Wolbromek

Miasto partnerskie Borken

Położenie miasta Bolków


Witamy!
Gminno - Miejski Ośrodek Kultury
Sportu i Rekreacji w Bolkowie

ul. Szpitalna 16
59-420 Bolków
telefon: (75) 74 13 431
e-mail: poczta@domkultury-bolkow.plWIECZORNICA POETYCKO - MUZYCZNA


Klub Twórców Poezji ’’ISKIERKA’’
Zespół Ludowy ’’ECHO"


zapraszają na:

WIECZORNICĘ MUZYCZNO - POETYCKĄ
„historia muzyką, śpiewem i poezją pisana”


Dn. 15 listopada (piątek) 2013 r. o godz. 16: 00


w programie wystąpią:1. KLUB TWÓRCÓW POEZJI „ISKIERKA”
2. ZESPÓŁ LUDOWY "BOLKOWIANIE"
3. Zespół Ludowy "ECHO"
4. ZASPÓŁ MUZYCZNY "SANDEJ"
5. R. TERLEGA W KONCERCIE PRZYJAŹNI

Dodane 05.11.2013 przez

ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !!!

Termin zbierania krwi - 9 grudnia (poniedziałek) 2013 r. Rejestracja od godz. 10: 00 w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie.Serdecznie zapraszamy do grupy ludzi ratujących życie...

Dodane 05.11.2013 przez

Kina Orange w Bolkowie

Ośrodek Kultury w Bolkowie zaprasza w dniu 25 listopada (poniedziałek) na pokaz trzech filmów prezentowanych przez Kino Orange
.

1. Godz. 15: 30 - Klopsiki Kontratakują (3D) - animowany/ dla dzieci,
cena biletu: 15 zł normalny, 13 zł grupowy, czas trwania: 95 minut.
ko1_(1).jpg


http://www.youtube.com/watch?v=LmA7jWRRtEw


Akcja najnowszego filmu rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się w 2009 roku w przeboju Sony Pictures Animation Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cloudy with a Chance of Meatballs). Geniusz Flinta Lockwooda zostaje w końcu doceniony przez jego idola Chestera V, który zaprasza młodego wynalazcę do dołączenia do zespołu Live Corp Company, gdzie najbłyskotliwsi konstruktorzy świata tworzą nowe technologie mające na celu polepszenie życia ludzkości. Prawą ręką Chestera – i jednym z jego najwspanialszych wynalazków – jest Barb, znajdujący się na wysokim poziomie ewolucji orangutan z ludzkim mózgiem – bardzo złośliwy manipulator wyjątkowo lubiący malować sobie usta. Chociaż marzenie Flinta zostało spełnione, wszystko zmienia się z chwilą, kiedy odkrywa, że jego niesławna maszyna (zamieniająca wodę w jedzenie) ciągle działa i tworzy teraz hybrydy będące połączeniem jedzenia ze zwierzętami – „jerzęta!”. Mając w swoich rękach los planety, Chester wysyła Flinta i jego przyjaciół na niebezpiecznie smaczną misję. Muszą opanować głodne takodyle, szympagrysy, hipomniaki, tarantoburger i mnóstwo innych stworzeń, aby ocalić świat!

2. Godz. 17: 30 - Mój Biegun - biograficzny/ dramat,
cena biletu: 12 zł normalny, czas trwania: 87 minut.
ko1_(2).jpg


http://www.youtube.com/watch?v=QfJuP34uKKo


To prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

Jako Jaśka Melę zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie w głównej roli Macieja Musiała, a w rolach jego rodziców Bartłomieja Topę (Drogówka, Dom zły) i Magdalenę Walach (Enen). Historia chłopca, który, po tym jak uległ wypadkowi, podjął walkę z własnymi ograniczeniami, aby w końcu wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobyć dwa bieguny Ziemi, zainspirowała producentów filmu „Nad życie” i „Oszukane” do opowiedzenia tych niezwykłych wydarzeń.

3. Godz. 19: 30 - Wałęsa. Człowiek z nadziei - biograficzny,
cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł grupowy, czas trwania: 127 minut.
ko1_(3).jpg


http://www.youtube.com/watch?v=gdQuReMyvzo


Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat oraz polski kandydat do Oscara w 2014 roku!

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.
Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

- Jedyną możliwością rezerwowania biletów będzie kontakt z naszym warszawskim biurem pod numerem (22) 357 85 00.

- Tylko dla klientów Orange. Bez zmian pozostaje również zasada korzystania z promocji 2 biletów w cenie 1 - można z niej skorzystać jedynie w dniu seansu, jedynie kupując bilety u naszego kasjera i do 30 minut przed startem seansu.
Po upływie tego czasu nasz kasjer nie będzie mieć możliwości sprzedania 2 biletów w cenie 1.


Z A P R A S Z A M Y !!!!

Dodane 04.11.2013 przez

5 - Lecie Działalności Klubu Twórców Poezji "ISKIERKA"


26 października br. w Ośrodku Kultury w Bolkowie odbyła się uroczystość 5 - lecia działalności Klubu Twórców Poezji "ISKIERKA".
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele Klubu Iskierka oraz osoby wspierające jego działalność.
Po odśpiewaniu stu lat dla solenizantów obejrzeliśmy Kabaret "Nie takich starszych pań i wystrychniętych na dudka" z Kamiennej Góry. Po spektaklu wystąpiły zespoły folklorystyczne "Echo", "Bolkowianie oraz zespół taneczny „Metamorfoza”. Główną gwiazdą wieczoru był Klub Twórców Poezji "Iskierka" pod kierownictwem Pana Mariana Cwanka.
Na zakończenie można było przy świetle scenicznych lamp bawić się do późnych godzin wieczornych przy muzycznych akordach Pana Ryszarda Terlegi z Jawora.


iske1.jpgiske2.jpgiske3.jpg
iske4.jpgiske5.jpgiske6.jpg
iske7.jpgiske8.jpgiske9.jpg
iske14.jpgiske16.jpgiske17.jpg
iske20.jpgiske21.jpgiske22.jpg
iske23.jpgiske24.jpgiske25.jpg

Dodane 29.10.2013 przez

Noc z Duchami w Lipie

duch.gif


Z okazji Halloween w dniach 25 - 26 października br. została zorganizowana "Noc z Duchami" w świetlicy wiejskiej w Lipie. Udział w niej wzięły dzieci i młodzież z Lipy, Jastrowca, Starych Rochowic i Grudna. Opiekę sprawowały instruktorki z Ośrodka Kultury w Bolkowie: Pani Irmina Narkiewicz, Magdalena Grądzka oraz Małgorzata Drozd. Odbyły się liczne gry i zabawy z nagrodami tj; taniec duchów, wyścig z jajkiem, wyścig czarownic, wybory super - ducha, wybory najładniejszej dyni, mumia i inne atrakcje jak ognisko, zabawa w chowanego - "złe i dobre duchy", poszukiwanie skarbów o zmroku oraz pieczenie ciasteczek. Dnia następnego po śniadaniu dzieci udały się na wymarzony odpoczynek do domów.


hall1.jpghall2.jpg
hall3.jpghall4.jpghall5.jpg
hall7.jpghall6.jpghall8.jpg

Dodane 28.10.2013 przez

„PIĘKNO MOJEGO KRAJOBRAZU” - Konkurs Plastyczny


Wyniki konkursu plastycznego
„PIĘKNO MOJEGO KRAJOBRAZU”


Powołana przez organizatora komisja w składzie:
Genowefa Poczta, Grażyna Andrzejewska, Krystyna Korman-Mażol oraz Artur Żmijan w dniu 25 października br. ocenili prace w czterech kategoriach wiekowych.


pie21.jpg


Kategoria I - do lat 7

Kinga Czerwińska, Kalina Brymerska, Julia Antecka, Rafał Biegus, Martyna Drabińska, Janek Przemysław, Madej Viktoria, Martyna Trzeciakiewicz, Jowita Zabłocka, Zuzanna Błaszczak, Szymon Dżugała, Jakub Klein, Ignacy Cojacaru, Mateusz Sznajder, Kinga Mazur, Agata Krawczyk.

I miejsce - Kinga Czerwińska - Przedszkole Samorządowe w Bolkowie, op. Iwona Małek
II miejsce - Agatka Krawczyk- Dom Kultury w Bolkowie, op. Wiesław Flaczyński
III miejsce - Julia Antecka - Przedszkole Samorządowe w Bolkowie, op. Beata Bardzyńska

pie1.jpgpie22.jpgpie33.jpg


Wyróżnienia:

Martyna Drabińska, Ignacy Cojacaru, Martyna Trzeciakiewicz, Jowita Zabłocka

pie44.jpgpie55.jpgpie66.jpg
pie77.jpg


Kategoria II - Kl. 1 - 3

Kacper Widziewicz, Kewin Kotyna, Oliwia Jurek, Kamil Rembisz, Joanna Denc, Andrzej Zwoliński, Agata Śliwka, Aleksandra Brejniak, Kinga Delkowska, Błażej Cebula, Olivier Błaszczyk, Patrycja Senyk, Dominika Szafraniec, Szymon Purzycki, Dawid Jaworski, Jakub Gorzkowski, Joanna Iwuć, Roksana Banach, Wiktoria Bandera, Michał Brejniak, Wiktoria Fijołek, Daria Niemysła, Aleksandra Janek, Joanna Zieja, Arkadiusz Gonera, Arkadiusz Mastej, Julia Dyderska, Julia Sobczak, Julia Siwiec, Igor Gontarz, Weronika Kwestarz

I miejsce - Julia Sobczak - SP w Sadach Górnych, op. Emilia Cal-Przydzial
II miejsce - Kamil Rembisz - SP nw Bolkowie, op. Dorota Janowicz
III miejsce - Joanna Zieja - SP w Kaczorowie, op. Beata Olszowa

pie88.jpgpie99.jpgpie101.jpg


Wyróżnienia:

Julia Siwiec, Julia Dyderska, Olivier Błaszczyk

pie11.jpgpie12.jpgpie13.jpg


Kategoria III - Kl. 4 - 6

Marcelina Czerniakowska, Hubert Komarnicki, Dawid Purzycki, Natalia Szaszarowska, Klaudia Siemaszko, Małgorzata Hrymak, Natalia Jaszczyk, Patrycja Mazur, Stanisław Krosnowski, Wiktoria Szczypek, Aleksandra Bogucka, Weronika Góra, Patrycja Stanke

I miejsce - Klaudia Siemaszko - SP w Kaczorowie, op. Beata Olszowa
II miejsce - Małgorzata Hrymak - SP w Sadach Górnych, op. Bogumiła Ogrodniczak
III miejsce - Natalia Szaszarowska - SP w Kaczorowie, op. Beata Olszowa

pie14.jpgpie15.jpgpie16.jpg


Wyróżnienia:

Hubert Komarnicki, Dawid Purzycki, Weronika Góra

pie17.jpgpie18.jpgpie19.jpg


Kategoria - IV Gimnazjum

Szymon Janiak, Tomasz Janiak, Elżbieta Krosnowska

Wyróżnienie:

Elżbieta Krosnowska

pie20.jpg


Informujemy, że wręczenie nagród nastąpi w dniu 8 listopada 2013 r. (piątek) o godz. 16 00 w Ośrodku Kultury w Bolkowie.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

Dodane 25.10.2013 przez

ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !!!

Do Zespołu Szkół Agrobiznesu w Bolkowie przyjedzie z Wrocławia specjalnie wykwalifikowany personel wraz z niezbędnym sprzętem do przeprowadzenia
ZBIÓRKI KRWI.
Krwiodawcą może być każda pełnoletnia, zdrowa osoba do 65 roku życia, ważąca powyżej 50 kg. Oddając krew, należy mieć ze sobą dowód tożsamości i być po lekkim beztłuszczowym posiłku.
Od dawcy pobiera się jedną jednostkę krwi – 450 ml lub jej składniki: osocze i płytki krwi.

Żeby nasza akcja mogła się odbyć musimy wcześniej zebrać chętne i zdecydowane osoby, które mogłyby być potencjalnymi dawcami.

Termin zbierania krwi - 9 grudnia (poniedziałek) 2013 r. Rejestracja od godz. 10: 00 w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie.

W czasie oddawania krwi dawca otrzymuje:


- posiłek regeneracyjny
- dzień wolny od pracy lub nauki
- zyskuje zaświadczenie upoważniające do odliczania oddanej krwi od podatku
- a honorowy dawca krwi korzysta z bez kolejkowych świadczeń zdrowotnych


Formularze zgłoszenia znajdują się w:

- Gminno-Miejski Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie, ul. Szpitalna 16
- Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Bolków, ul. Rynek 36
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bolkowie, ul Wysokogórska 6
- Zespół Szkół Agrobiznesu im. Wincentego Witosa w Bolkowie


Serdecznie zapraszamy do grupy ludzi ratujących życie...

Dodane 23.10.2013 przez

CYKL CZASÓWEK KARKONOSKICH


W ramach Cyklu Czasówek Karkonoskich:


I - Czasówka Sudecka - Podgórzyn - Przesieka (27. 04. 2013)
II - Czasówka Szybowcowa - Jeżów Sudecki (08. 06. 2013)
III - Czasówka Kaczawska - Górska (21. 09. 2013)

jako IV odbyła się Czasówka Gorzanowicka (05. 10. 2013), jazda indywidualna na czas na trasie Pogwizdów - Gorzanowice.

Współorganizatorem Czasówki Gorzanowickiej był GMOKSiR Bolków. Zakończenie cyklu Czasówek Karkonoskich odbyło się w bolkowskim Rynku. Puchary dla zwyciężczyń klasyfikacji ogólnej w kategoriach młodziczka, juniorka młodsza, juniorka wręczyli włodarze miasta i gminy Bolków.


gor1.jpggor2.jpggor3.jpg
gor5.jpggor4.jpggor7.jpg


czytaj więcej
Dodane 21.10.2013 przez

XXII Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Bolków


W dniu 6 października br. odbyło się XXII Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Bolkowa - Jarosława Wrońskiego. Do zawodów przystąpiło ponad 130 zawodników w kategoriach:


1. Młodzicy (2000-1999) 1100 m. x 9 okrążeń – 9,9 km

I Miejsce - Patryk Gieracki
II Miejsce - Michał Mroczkowski
III Miejsce - Wojciech Karpierz

2. Junior mł. (1998-1997) 1100 m. x 15 - - // - - 16,5 km


I Miejsce - Mikołaj Sójka
II Miejsce - Dawid Czubak
III Miejsce - Łukasz Zawadzki

3. Junior (1996-1995) 1100 m. x 18 - - // - - 19,8 km

I Miejsce - Paweł Przewięda (Puchar Burmistrza)
II Miejsce - Dominik Wiewiór
III Miejsce - Patryk Wiewiór

4. Masters M30 (1983-1974) 1100 m x 15 - - // - - 16,5 km


I Miejsce - Paweł Jamro
II Miejsce - Damian Kozik
III Miejsce - Rafał Głowicki

5. Masters M40 (1973-1964) 1100 m x 12 - - // - - 13,2 km


I Miejsce - Krzysztof Fartuszyński
II Miejsce Mariusz Piasecki
III Miejsce - Paweł Kimbort

6. Masters M50 (1963-1954) 1100 m x 9 - - // - - 9,9 km


I Miejsce - Bogusław Kramarczyk
II Miejsce - Artur Barański
III Miejsce - Zygmunt Krawczyk

7. Masters M60 (1953) 1100 m x 6 - - // - - 6,6 km


I Miejsce - Henryk Kruczek
II Miejsce - Grzegorz Fajkowski
III Miejsce Edward Chrzanowski

7. Masters M70 (starsi) 1100 m x 6 - - // - - 6,6 km


I Miejsce - Radosław Myszkowski
II Miejsce - Dadeusz Chudobski

Seniorki:


I Miejsce - Natalia Mielnik
I Miejsce - Paulina Guz

Juniorki:


I Miejsce - Karolina Cierluk
II Miejsce - Karolina Wolska
III Miejsce - Karolina Piotrowska

Juniorki Młodsze:


I Miejsce - Weronika Laszkiewicz
II Miejsce - Sandra Traczyk
III Miejsce - Patrycja Piotrowska

Mlodziczki:


I Miejsce - Karolina Przybylak
II Miejsce - Paulina Pastuszek
III Miejsce - Nikola Pawlikowska

kobo1.jpgkobo2.jpgkobo3.jpg
kobo4.jpgkobo5.jpgkobo6.jpg
kobo7.jpgkobo8.jpgkobo9.jpg
kobo11.jpgkobo12.jpg
kobo13.jpgkobo14.jpgkobo15.jpg
kobo16.jpgkobo17.jpgkobo18.jpg
kobo19.jpgkobo20.jpgkobo21.jpg
kobo22.jpgkobo23.jpgkobo24.jpg
kobo25.jpgkobo26.jpgkobo27.jpg
kobo28.jpgkobo29.jpgkobo30.jpg
kobo31.jpgkobo32.jpgkobo33.jpg
kobo34.jpgkobo35.jpgkobo36.jpg
kobo37.jpgkobo39.jpgkobo40.jpg

Dodane 11.10.2013 przez

LIGA DOLNOSLĄSKA w Szachach

W dniu 20 października 2013 r. w Domu Kultury w Bolkowie
od godz. 11: 00 odbędzie się

MECZ SZACHOWY - IV Dolnośląskiej Ligi

Zagrają:

UKS "ZADRA" - Kamienna Góra i UKS "PIAST Bolków".

Dodane 11.10.2013 przez

Pożegnannie Lata - Mysłów


W dniu 30 września br. w świetlicy wiejskiej w Mysłowie odbyło się
integracyjne spotkanie zorganizowane przez zespół folklorystyczny
"Mysłowianki"

- POŻEGNANIE LATA -


inmys1.jpginmys2.jpg
inmys3.jpginmys4.jpg

Dodane 11.10.2013 przez

Przedszkole Samorządowe w Kulturze

W dniu 9 października 2013 Dom Kultury gościł grupę milusińskich z Przedszkola Samorządowego w Bolkowie na zajęciach plastycznych. Dzieci w czasie zajęć poznawały technikę lepienia naczyń w glinie .


ssam1_(1).jpgssam1_(2).jpgssam1_(3).jpg
ssam1_(5).jpgssam1_(4).jpgssam1_(6).jpg

Dodane 09.10.2013 przez

Nie boję się muzyki - „Co z tym Mozartem”

GMOKSiR Bolków realizuje ogólnopolski projekt „Nie boję się muzyki”
- etap I - „Być jak Mozart”.
Szczegóły na stronie: www.niebojesiemuzyki.pl.


moz10.jpg moz12.jpg


moz3.jpgmoz1.jpg


I SPOTKANIE - 09. 10. 2013
Zespół Szkół Agrobiznesu, Bolków, kl. I TH


moz5.jpgmoz6.jpg


10. 10. 2013 - Gimnazjum Bolków, kl. II amoz7.jpgmoz8.jpg


11. 10. 2013 - Zespół Szkół Agrobiznesu Bolków, kl. II LO


moz13.jpgmoz14.jpgmoz15.jpg

17. 10. 2013 - Gimnazjum Bolków, kl. II b


moz16.jpgmoz17.jpg

17. 10. 2013 - Gimnazjum Kl. II c


moz19.jpgmoz18.jpgmoz20.jpg

24. 10. 2013 - Gimnazjum Kl. II SSerdeczne podziękowanie dla Pani Zuzanny Boguckiej - Dżalik za uczestnictwo klas gimnazjalnych w I części projektu

Dodane 09.10.2013 przez

Dyktando „MISTRZ ORTOGRAFII 2013”


W dniu 3 października br. w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego "DYKTANDO 2013" zorganizowana dla uczniów Gimnazjum w Bolkowie.

dyk1_(2).jpgdyk1_(1).jpgdyk1_(3).jpg


Lista Uczestników:


Kl. I a
1. Kinga Bednarek
2. Aleksandra Daszkiewicz
3. Cyprian Zalewski

Kl. I b
1. Magdalena Krynda
2. Zuzanna Kornaś
3. Dominika Czupiał

Kl. I c
1. Michał Mudrak
2. Magdalena Czubek
3. Weronika Plewka

Kl. I s
1. Paweł Olbik
2. Majka Karpowicz
3. Paula Nowicka

Kl. II a
1. Arkadiusz Machynia
2. Aleksandra Drzyzga
3. Paula Palczak

Kl. II b
1. Alicja Pieczyńska
2. Jakub Rawski
3. Natalia Konar

Kl. II c
1. Kamila Kowalska
2. Katarzyna Kaczmarzyk
3. Katarzyna Makuch

Kl. II s
1. Jowita Szernerowicz
2. Sylwia Kiełbasa
3. Aleksandra Kamińska

Kl. III a
1. Lidia Mynarska
2. Martyna Żmijan
3. Joanna Karkowska

Kl. III b
1. Agnieszka Chojnacka

Kl. III c
1. Aleksandra Łącka
2. Aleksandra Kowalów
3. Zuzanna Cholewicka

Kl. III s
1. Wojciech Durajczyk
2. Kuba Okuniewicz

dyk1_(5).jpgdyk1_(6).jpgdyk1_(4).jpgMistrzem Ortografii została uczennica z kl. III c - Aleksandra Kowalów

II Miejsce – Lidia Mynarska, kl. III a
III Miejsce – Kamila Kowalska, kl. II c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Dodane 03.10.2013 przez

Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Europejskie Dni Dziedzictwa 2013
XVII Wieczny Piknik Rycerski
Zamek Bolkówhis11.jpg


sre1.jpgsre2.jpgsre3.jpg
sre4.jpgsre5.jpg
sre6.jpgsre8.jpgsre7.jpg
Dodane 11.09.2013 przez

Dożynki Gminne w Starych Rochowicach

Po mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Starych Rochowicach nastąpiło oficjalne otwarcie Dożynek przez włodarza Bolkowa Pana Jarosława Wrońskiego, sołtysa Starych Rochowic Pana Grzegorza Czerczuka, Starosty Powiatu Jaworskiego Pana Stanislawa Laskowskiego oraz Posła na Sejm RP Pani Elżbiety Witek.
Następnym punktem programu była prezentacja wieńców dożynkowych min. z Mysłowa, Lipy, Płoniny, Sadów Dolnych, Grudna, Świn, Jastrowca, Gorzanowic, Bolkowa oraz gospodarza dożynek Stare Rochowice. Po wnikliwej analizie komisji wytypowano trzy pierwsze miejsca: Mysłów, Stare Rochowice oraz Sady Dolne. Ponadto wręczono nagrody uczestnikom konkursu na „Produkt Lokalny Gminy”.
W części artystycznej zobaczyliśmy występy dzieci ze świetlicy wiejskiej w Starych Rochowicach oraz dzieci z Biblioteki Publicznej z Bolkowa. Zespół taneczny „Metamorfoza” prezentował się w kilku odsłonach pomiędzy występami zespołów folklorystycznych z Lipy, Kaczorowa, Mysłowa oraz z Bolkowa „Echo” i „ Bolkowianie”.
Przygotowano również miłą niespodziankę dla najmłodszych uczestników dożynek jak: dmuchany zamek, przejażdżka kucykiem czy gry na wesoło - zorganizowane przez instruktorów GMOKSiR w Bolkowie.
W czasie trwania Gminnych Dożynek można było uczestniczyć w konkursie na darmowy kurs przedporodowym „W Pigułce” i warsztat I pomocy niemowlęciu i małemu dziecku w Szkole Rodzenia i Macierzyństwa w Jaworze Pani Marianny Bednarskiej.


1roc1_(1).jpg1roc1_(2).jpg1roc1_(3).jpg
1roc1_(4).jpg1roc1_(5).jpg1roc1_(6).jpg
1roc1_(7).jpg1roc1_(8).jpg1roc1_(9).jpg
1roc1_(10).jpg1roc1_(11).jpg1roc1_(12).jpg
1roc1_(13).jpg1roc1_(14).jpg1roc1_(15).jpg
1roc1_(16).jpg1roc1_(17).jpg1roc1_(18).jpg
1roc1_(19).jpg1roc1_(20).jpg1roc1_(21).jpg
1roc1_(22).jpg1roc1_(23).jpg1roc1_(24).jpg
1roc1_(25).jpg1roc1_(26).jpg1roc1_(27).jpg
1roc1_(28).jpg1roc1_(29).jpg1roc1_(30).jpg
1roc1_(31).jpg1roc1_(32).jpg1roc1_(33).jpg
1roc1_(34).jpg1roc1_(35).jpg1roc1_(36).jpg
1roc1_(37).jpg1roc1_(38).jpg1roc1_(39).jpg
1roc1_(40).jpg1roc1_(41).jpg1roc1_(42).jpg
1roc1_(43).jpg


foto. flaco
Dodane 11.09.2013 przez

Dożynki w Wolbromku


Po mszy świętej w kościele św. Barbary w Wolbromku od godz. 14 00 zgodnie z tradycją obrzędy dożynkowe przeprowadzili wybrani specjalnie na tę okoliczność starostowie dożynek - Pani Grażyna Czwarkiel i Pan Stanisław Dziura.
Po wspólnym poczęstunku mogliśmy uczestniczyć w programie artystycznym, w którym wystąpił zespół folklorystyczny „Bolkowianie”, zespół taneczny „Metamorfoza” wykonując kolejno tańce: jezioro łabędzie, charlerston, rock n’ roll oraz can-can.
Bardzo ciekawą formą ekspresji dożynek w Wolbromku była postać mima Pana Alfreda Lewandowskiego, który zachwycał widzów swoją pantomimą. A nieopodal świetlicy mogliśmy zaobserwować bawiące się maluszki w przeróżnych grach sportowych pod opieką instruktorów GMOKSiR w Bolkowie.
Punktem kulminacyjnym dożynek był dzik ufundowany przez Pana Grzegorza Kucaba i podany wspólnie z sołtysem Panem Mirosławem Pustułą na przeogromnej tacy jako poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.

wol1.jpgwol2.jpgwol3.jpg
wol4.jpgwol5.jpgwol6.jpg
wol7.jpgwol8.jpgwol9.jpg
wol10.jpgwol11.jpgwol12.jpg
wol13.jpgwol14.jpgwol15.jpg
wol16.jpgwol17.jpgwol18.jpg
wol19.jpgwol20.jpgwol21.jpg
wol22.jpg


fot. flaco
Dodane 10.09.2013 przez

10. Festiwal Podróżników "TRZY ŻYWIOŁY" na zamku w Bolkowie.

3zyw11..jpgW ostatni weekend sierpnia 2013 na zamku w Bolkowie odbył się 10. Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły”. Czterdziestoletnia przygoda z górami czterokrotnego zdobywcy Everestu – Ryszarda Pawłowskiego; Mustang, buddyjskie serce Himalajów Piotra Gawrzyała; Chiny z dala od wielkiego miasta laureatki tegorocznych Travelerów Anny Jaklewicz i pełne humoru, niedalekie Wyspy Owcze Marcina Michalskiego – to tylko wierzchołek żywiołowej góry lodowej.


3zyw2.jpg3zyw3.jpg3zyw4.jpg
3zyw5.jpg3zyw6.jpg3zyw7.jpg
3zyw8.jpg3zyw9.jpg3zyw10.jpg
3zyw11.jpg3zyw12.jpg3zyw13.jpg
3zyw14.jpg3zyw15.jpg3zyw16.jpg
3zyw17.jpg3zyw18.jpg3zyw19.jpg
3zyw20.jpg3zyw21.jpg3zyw0.jpg


fot. flaco
Dodane 02.09.2013 przez

TURNIEJ STRZELECKI

W lipcu 2013 roku na zamku w Bolkowie odbył się
"Turniej Strzelców Wspaniałych".

tu1.jpgtu3.jpgtu2.jpg
tu4.jpgtu5.jpgtu6.jpg
tu7.jpg tu9.jpgtu8.jpg
tu11.jpgtu13.jpgtu12.jpg


foto. flaco
Dodane 29.08.2013 przez

WYNIKI KONKURSÓW "PROSTO Z LASU"

KONKURSU NA WYKONANIE BUDKI LĘGOWEJ DLA PTAKÓW


Kat. I - I Miejsce - Kamil Rembisz
Kat II - I Miejsce - Paulina Jarosz


KONKURS PLASTYCZNY „LEŚNE ZWIERZĘ”


Kat. I

I Miejsce - Paweł Rembisz
II Miejsce - Oliwia Drewicz
III Miejsce - Weronika Rączka


Wyróżnienia:

Kinga Mazur, Barbara Zarzycka, Karol Szewczyk, Karolina Tyńska

Kat. II

I Miejsce - Aneta Kazimierczak
II Miejsce - Hubert Szarynger
III Miejsce - Bartosz Rączka


Wyróżnienie:

Danuta Tyńska, Daniel Janiak, Lucyna Mrowiec, Julia Mrowiec, Patrycja Mazur, Filip Petzelt, Natalia Chodkowska, Danuta Drozd, Nicola Drewicz, Marta Huba, Kamil Rembisz, Daria Socha, Aurelia Wolska i Patrycja Mazur

Kat. III

I Miejsce - Elżbieta Krosnowska

Wyróżnienie - Kowalska Kamila


Kat. IV


Wyróżnienie - Paulina Jarosz


KONKURS FOTOGRAFICZNY „DZIKIE PTACTWO”


Kat I - I Miejsce - Kamil Rembisz
Kat. II - I Miejsce - Paulina Jarosz

Dodane 21.08.2013 przez

Przegląd Zespołów Folklorystycznych - LIPA 2013

W dniu 4 sierpnia 2013 r. w Lipie odbyła się II Edycja Przeglądu Zespołów Folklorystycznych. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 8 zespołów:

Bolkowianie
Dobkowianie
Echo
Kaczorowianie
Kukułeczki
Lipowianie
Mysłowianki
Wiadrowianie


W czasie przerw między występami, najmłodsza społeczność wioski mogła uczestniczyć w przeróżnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez instruktorów Domu Kultury i Świetlic Wiejskich.
Głównym organizatorem Festynu było Koło Gospodyń Wiejskich z Lipy a zarazem Zespól Ludowy "Lipowianie".


llip1_(1).jpgllip1_(a)_(1).jpg
llip1_(a)_(4).jpgllip1_(a)_(3).jpgllip1_(a)_(5).jpg
llip1_(a)_(7).jpgllip1_(a)_(6).jpgllip1_(a)_(8).jpg
llip1_(a)_(10).jpgllip1_(a)_(9).jpgllip1_(a)_(11).jpg
llip1_(a)_(13).jpgllip1_(a)_(12).jpgllip1_(a)_(14).jpg
llip1_(a)_(16).jpgllip1_(a)_(15).jpgllip1_(a)_(17).jpg
llip1_(a)_(18).jpgllip1_(a)_(20).jpgllip1_(a)_(21).jpg
llip1_(a)_(22).jpgllip1_(a)_(24).jpgllip1_(a)_(23).jpg
llip1_(a)_(25).jpgllip1_(a)_(26).jpgllip1_(a)_(27).jpg
llip1_(a)_(28).jpgllip1_(a)_(29).jpgllip1_(a)_(30).jpg
llip1_(a)_(31).jpgllip1_(a)_(33).jpgllip1_(a)_(32).jpg
llip1_(a)_(34).jpgllip1_(a)_(35).jpgllip1_(a)_(36).jpg
llip1_(a)_(37).jpgllip1_(a)_(38).jpg


fot. flaco
Dodane 09.08.2013 przez

Wieczór Pieśni i Poezji


W dniu 1 sierpnia w Domu Kultury w Bolkowie odbył się
" Wieczór Pieśni i Poezji" - Polski Sierpień 2013

Wystąpiły:


- Zespól Ludowy "ECHO"
- Klub Twórców Poezji "ISKIERKA"
- Zespół Ludowy "BOLKOWIANIE"
- Zespół muzyczny "SANDEJ"


W programie zaprezentowano utwory muzyczne i pieśni śpiewane przez Powstańców Warszawy, Legiony J. Piłsudskiego i repertuar pieśni ludowych, jakimi wyrażali Polacy radość z Porozumień Sierpniowych.


sier7.jpgsier5.jpgsier8.jpg
sier10.jpgsier9.jpgsier11.jpg
sier12.jpgsier13.jpgsier14.jpg
sier15.jpgsier16.jpgsier17.jpg
sier20.jpgsier18.jpgsier21.jpg
sier23.jpgsier22.jpgsier24.jpg

Dodane 05.08.2013 przez

Spotkanie Integracyjne PZERiI- Kolo w Bolkowie


W dniu 18 lipca 2013 w Domu Kultury w Bolkowie odbyło się spotkanie integracyjne Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
W programie zaprezentował się zespół Metamorfoza z Wolbromka.


in3.jpgin2.jpgin4.jpg
in5.jpgin1.jpgin6.jpg
in7.jpgin12.jpgin8.jpg
in10.jpgin11.jpg


fot. flaco
Dodane 19.07.2013 przez

Castle Party 2013

Czwartek 11 lipca 2013 — Niedziela 14 lipca 2013cp2.jpg

1cas.jpg2cas.jpg3cas.jpg
4cas.jpg5cas.jpg6cas.jpg
7cas.jpg8cas.jpg9cas.jpg
10cas.jpg11cas.jpg12cas.jpg
13cas.jpg14cas.jpg15cas.jpg• VNV NATION
• CORVUS CORAX
• ANNEKE VAN GIERSBERGEN
• ICON OF COIL
• KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI
• XIII STOLETI
• ZEROMANCER
• AESTHETIC PERFECTION
• THE BEAUTY OF GEMINA
• DECODED FEEDBACK
• WHISPERS IN THE SHADOW
• SIRRAH
• AGRESSIVA69
• SOROR DOLOROSA
• THE BREATH OF LIFE
• 7JK
• MONO INC.
• PERCIVAL SCHUTTENBACH
• ASGAARD
• VIC ANSELMO
• BATALION D'AMOUR
• SPLENDOR
• LUNA AD NOCTUM
• LECTER
• DAS MOON
• NOBLESSE OBLIGE
• PERUNWIT
• THE ARCH
• GOTHIKA
• THE PROOF
• AKIMBO
• VICTORIANS
• LOLITA KOMPLEX
• ETERNAL DEFORMITY
• HATESTORY
• ALL SOUNDS ALLOWED
• THY WORSHIPER
• DIGITAL ANGEL
• HYOSCYAMUS NIGER
• ALIENOIL
• BEN BLOODYGRAVE
• NIHILISTA
• H.EXE
• BLANK FACES
• MARTELLO
cp2.jpg

Dodane 02.07.2013 przez

5 - LECIE ZESPOŁU "BOLKOWIANIE"
W dniu 22 czerwca br. w Domu Kultury w Bolkowie odbył się
Jubileusz 5- Lecia Zespołu Ludowego "Bolkowianie".


Piąte urodziny „Bolkowian”

W sobotę przed południem kolorowo ubrani ludzie weszli do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie. Godzinę później niezwykły tłum ustawił się pod pomnikiem Jana Pawła II przed bolkowską świątynią. Hejnał Bolkowa „Rycerz” zabrzmiał niemal równo z „Barką”- ulubioną pieśnią Jana Pawła II w wykonaniu zespołów ludowych, z bolkowskiej gminy i kilku innych. Tak obchody swych piątych urodzin zaczął zespół folklorystyczno – ludowy „Bolkowianie”.

Jubileusz pięciolecia istnienia obchodził zespół folklorystyczno - ludowy „Bolkowianie”. Uroczystość, na którą zaproszono gości, w tym przedstawicieli władz różnych szczebli, przyjaciół kapeli i kilka zespołów ludowych, zaczęła się mszą w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po niej uczestnicy w południe odśpiewali „Barkę” pod pomnikiem Jana Pawła II. Potem korowód wyruszył do ośrodka kultury w Bolkowie, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Tam również przewidziane były część oficjalną złożona z okolicznościowych wystąpień, życzeń. Po niej był poczęstunek oraz występy - prezentacje zespołów ludowych, które na zaproszenie „Bolkowian” zjawiły się na ich piątych urodzinach. Czas przeznaczono również na wspólnie biesiadowanie oraz występy wszystkich zespołów. – Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim gościom oraz zespołom, które przybyły na nasze piąte urodziny – dziękują członkowie zespołu „Bolkowianie”.
Zespół „Bolkowianie” pierwszy raz wystąpił w sierpniu 2008 roku podczas „Świata kultur” w Radzimowicach.
Zespół ‘Bolkowianie” powstał pod koniec czerwca 2008 roku przy Gminno – Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. Twórcą zespołu i jego kierownikiem artystycznym oraz menadżerem jest od początku Edward Czarny. W tej chwili „Bolkowianie”, którzy przyjęli swą nazwę od miasta, w którym mieszkają jego członkowie, liczą 10 osób. Jest wśród nich sześcioro wokalistów: Barbara Czarna, Zdzisława Brymerska, Alojza Klepek, Maria Łączna, Wiesław Lewczuk i Marcin Pobierzxyn oraz czterech instrumentalistów: Edward Czarny, Leszek Świderski, Stanisław Łączny i Czesław Żołądkiewicz. Zespół ma w swoim repertuarze piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe – w tym religijne i patriotyczne. Największym osiągnięciem kapeli jest zajęcie I miejsca w wiosennej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław w roku 2009. „Bolkowianie” występowali na festiwalach folkloru w Strzegomiu, jaworskich Targach Chleba, gminie Pakosław, uroczystościach kościelnych i środowiskowych na terenie gminy i powiatu jaworskiego, a także sąsiednich. Kilkakrotnie „Bolkowianie” brali udział w krzeszowskim konkursie pieśni patriotycznej i religijnej.
emma
Nowa Gazeta Jaworska

5lb01.jpg
5lb27.jpg5lb26.jpg
5lb1.jpg5lb3.jpg5lb2.jpg
5lb4.jpg5lb6.jpg5lb5.jpg
5lb8.jpg5lb9.jpg
5lb10.jpg5lb12.jpg5lb11.jpg
5lb14.jpg5lb15.jpg5lb16.jpg
5lb13.jpg5lb18.jpg5lb17.jpg
5lb19.jpg5lb21.jpg5lb20.jpg
5lb23.jpg5lb22.jpg5lb24.jpg
5lb25.jpg

Dodane 26.06.2013 przez

II GALA CZYTELNIKÓW


W dn. 18 czerwca 2013 r. w Domu Kultury w Bolkowie odbyła się II Gala czytelnicza, podczas której uhonorowano czytelników z długim stażem czytelniczym z Bolkowa, Kaczorowa, Lipy oraz Wierzchoslawic.
W programie artystycznym wystąpiły laureatki „Konkursu Walentynkowego” Lidia Mynarska i pani Maria Zuchantke, biblioteczna grupa teatralna "MOLKI", grupa taneczna „DBB” z Gimnazjum, zespół „Brain Waves” wraz z Malwiną Klich, zespół taneczny "Metamorfoza" a na zakończenie wystąpił Pan Marian Cwanek z Klubu Twórców Poezji "Iskierka".


gal21.jpggal27.jpggal22.jpg
gal23.jpggal24.jpggal25.jpg
gal26.jpggal29.jpggal28.jpg
gal231.jpggal230.jpggal232.jpg
gal233.jpggal234.jpg

Dodane 25.06.2013 przez

DNI BOLKOWA
B1_[1600x1200]_(39).jpg
14 CZERWIEC (PIĄTEK)


17: 00 – MALWINA KLICH Z ZESPOŁEM „BRAIN WAVES”
18: 00 – THE DORSZ
19: 00 – PLAC ZABAW
20: 30 - BIG DAY
Do 24: 00 - dyskoteka

dbp2.jpgdbp1.jpgdbp3.jpg
dbp4.jpgdbp6.jpgdbp5.jpg
dbp7.jpgdbp9.jpgdbp8.jpg
dbp10.jpgdbp11.jpg
dbp12.jpgdbp13.jpgdbp14.jpg
dbp15.jpgdbp16.jpgdbp17.jpg
dbp18.jpgdbp19.jpgdbp20.jpg
15 CZERWIEC (SOBOTA)


16: 30 – INSTYTUT
18: 00 – POP-ROCK COVER
20: 00 – TILT
Do 1: 00 – zabawa taneczna

dbs2.jpgdbs1.jpgdbs3.jpg
dbs4.jpgdbs6.jpgdbs5.jpg
dbs8.jpgdbs7.jpgdbs9.jpg
dbs11.jpgdbs10.jpgdbs12.jpg
dbs13.jpgdbs14.jpgdbs15.jpg
dbs17.jpgdbs16.jpgdbs18.jpg
dbs19.jpgdbs21.jpgdbs20.jpg
dbs22.jpgdbs23.jpgdbs24.jpg
dbs27.jpgdbs26.jpgdbs28.jpg16 CZERWIEC (NIEDZIELA)


7: 00 – ZAWODY WĘDKARSKIE "Cegielnia 2"
10: 00 - TURNIEJ SZACHOWY
15: 00 – PROGRAM DLA DZIECI
17: 00 – KABARET „ CZESUAF”
18: 30 – SING-SING COVERY (M. RODOWICZ)


dbn2.jpgdbn1.jpgdbn3.jpg
dbn4.jpgdbn5.jpgdbn6.jpg
dbn7.jpgdbn9.jpgdbn10.jpg
dbn11.jpgdbn12.jpgdbn13.jpg
dbn14.jpgdbn15.jpgdbn16.jpg
dbn17.jpgdbn18.jpgdbn19.jpgB1_[1600x1200]_(39).jpg

Dodane 14.06.2013 przezBiuletyn Informacji Publicznej

bip.bolkow.dolnyslask.pl/

Zajęcia
Wspinaczka
Łucznictwo
Sekcja plastyczna
Sekcja szachistów
Zespół Folklorystyczny        "BolkowianiE"
Kapela pieśni "Echo"
Klub poezji "Iskierka"
Warsztaty taneczne
Konkursy

Cztery pory roku
Pegazik
Konkurs ortograficzny
Poezja Twardowskiego
Poezja Grechuty
Imprezy okolicznościowe
Dni Bolkowa
Castle Party
Dni Kultury Rycerskiej
Piknik Historyczny
Kryterium Kolarskie
Festiwal Kolęd
   i Pastorałek

WOŚP
Download
Inne imprezy
Szóstki Piłkarskie
Streetball
Majówka
Biegi Przełajowe
Turniej Rajców
Swięto Niepodległości
Spotkanie z duszą    żelazka

Bannery

http://www.facebook.com/ www.fos.wroc.pl/

www.castleparty.eu

WEJŚCIE
NOWOŚĆ - trasa dojazdu do Państwa z dowolnego miejsca w Polsce !

Halinka & Damian 2007 ©